Natisni to stran
apr  2018 11

V Športni dvorani Podmežakla se je zaključil že 27. Triglav trophy

V Športni dvorani Podmežakla se je zaključil že 27. Triglav trophy Foto: Andraž Sodja

Minuli konec tedna se je na Jesenicah odvijal že 27. tradicionalni Triglav trophy, mednarodno tekmovanje umetnostnih drsalk in drsalcev, ki so se ga letos udeležili drsalci iz dvajsetih držav.

V dvorani Podmežakla se je minuli konec tedna odvijalo tradicionalno tekmovanje umetnostnih drsalk in drsalcev za pokal Triglav - Triglav trophy. Tudi letos se je ob tem mednarodno priznanem tekmovanju odvijalo tudi tekmovanje mlajših selekcij za pokal narcise, ravno tako s pestro mednarodno udeležbo. Tudi letos so ekipni pokal Triglav – Triglav trophy odnesli drsalke in drsalci ekipe Italije, ki so skupno zbrali največ točk. V kategoriji mlajših novincev je prvo mesto zasedel slovenski drsalec David Sedej, drugo pa turški drsalec Demir Ozdemir, med mlajšimi novinkami pa Južno Korejska drsalka Seoyeon Ji, drugo Italijanka Federica Grandesso ter tretje ravno tako korejka Chaebin Hwang. Slovenske tekmovalke, vključno z drsalkami domačega drsalnega kluba Jesenice, ki prireja Triglav trophy, po medaljah niso posegle, a so vseeno zabeležile več dobrih uvrstitev. Tako je bila Lara Hrovat 10., Julija Lovrenčič 13., Manca Krmelj 16., Daša Smolej 18., Lana Omovšek 21. in Nika Novak 23. Med mladinkami je prvo mesto zasedla tekmovalka Avstrije Olga Mikutina, drugo Italijanka Lara Naki Gutmann in tretje Madžarka Julia Lang. Domači tekmovalki Nea Smolej in Kaja Gril sta zasedli 9. in 10. mesto. Med člani je prvo mesto zasedel Madžar Alexander Borovoj, drugo Italijan Alessandro Fadini in tretje Avstrijec Manuel Drechsler. Med članicami, kjer ni bilo slovenskih predstavnic, pa je prvo mesto zasedla Italijanka Lucrezia Gennaro, drugo Švicarka Yoonmi Lehmann, tretje pa singapurska drsalka Cecilie Mei Ling Hartmann. Pokal za ekipno zmago na 27. Triglav Trophyju je zmagovalnim Italijankam podelil jeseniški župan Tomaž Tom Mencinger.

Prebrano 1838 krat Nazadnje urejano na sreda, 11 april 2018 16:37