Skok na osrednjo vsebino

Napovedi

feb  2026 13

Fotografska razstava Lokalno srce, globalno upanje

Letak vabila na odprtje razstave. Letak vabila na odprtje razstave.

DPD Svoboda France Mencinger Javornik – Koroška Bela vabi na odprtje fotografske razstave Lokalno srce, globalno upanje, ki bo v petek, 13. februarja 2026, ob 17. uri v razstavnem prostoru na Slovenskem Javorniku. Na ogled bo do 22. februarja, in sicer ob nedeljah ter od torka do petka od 16. do 20. ure.

Razstava je nastala v okviru delavnic Foto avantura in predstavlja izbor fotografij udeležencev in udeleženk delavnic, ki skozi objektiv povezujejo lokalne izkušnje z globalnimi temami, kot so človekove pravice, svoboščine in humanitarni izzivi.

Posebno humanitarno noto razstavi daje licitacija dveh najboljših fotografij, pri čemer bodo zbrana sredstva namenjena Unicefu za projekt Lakota v Sudanu, so sporočili iz DPD Svoboda.

Razstava je del projekta Globalna soodgovornost skozi specifikus, ki ga v partnerstvu izvajata Društvo Sožitje Jesenice, Kranjska Gora in Žirovnica ter Inštitut PIPZ. Projekt poteka v okviru programa Connect For Global Change, ki ga sofinancirata Evropska unija in Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve.

Vljudno vabljeni!

 

Prebrano 961 krat Nazadnje urejano na torek, 03 marec 2026 12:13

Oddajte komentar

Prepričajte se, da vnesete vse obvezne podatke, označene z zvezdico (*). HTML koda ni dovoljena.

Uporabne povezave