Skok na osrednjo vsebino

Obvestila za javnost

Na Jesenicah se zdravstvena dejavnost opravlja že 125 let, Splošna bolnišnica Jesenice deluje že več kot 70 let. V javnosti se pojavljajo pobude za selitev dejavnosti splošne bolnišnice izven Jesenic, a je takšna možnost za Jesenice nesprejemljiva.

Bogato tradicijo bolnišnične dejavnosti želimo ohraniti na Jesenicah tudi v prihodnjem obdobju, saj je cilj Občine Jesenice, da postane zdravstveno središče regije, za ta cilj pa si prizadeva že dlje časa. Ohranitev Splošne bolnišnice na Jesenicah je vitalnega pomena tako za občino in širšo regijo.

Iz javnega komunalnega podjetja JEKO občane Jesenic obveščajo, da je z današnjim dnem, 26. 1. 2021, ukrep prekuhavanja vode na območjih Mejnega platoja, Hrušice, Podmežakle in Jesenice do vključno s Tomšičevo ulico ter Planine pod Golico, Prihodov in Žerjavca preklican.

Uporabnikom priporočajo, da uporabniki pred ponovno uporabo spirajo hišno vodovodno omrežje vsaj 3 minute. Voda se ponovno stalno dezinficira z natrijevim hipokloritom in je primerna za uporabo brez omejitev. Zahvaljujejo se za razumevanje!

 

V letošnjem letu Združenje zgodovinskih mest Slovenije, katerega članica je od konca leta 2016 tudi Občina Jesenice, v letu 2021 obeležuje 20. obletnico združenja. Praznovali bomo kar celo leto, a delavno in v kulturnem abonmaju v prvi izvedbi predstavili raznoliko kulturo, ki živi, ustvarja in bogati zgodovinska mesta vse dni v tednu in 365 dni v letu. Praznovanju se bo priključila tudi občina Jesenice, kjer smo prepričani, da bo dokončanje pravkar potekajoče obnove Ruardove graščine močno obogatilo tako turistično in kulturno dogajanje v samem mestu kot tudi raznoliko ponudbo Združenja zgodovinskih mest Slovenije.

Osnovni cilj Združenja zgodovinskih mest Slovenije je organizirano in povezano nastopanje ter delovanje zgodovinskih mest Slovenije v zasledovanju skupnih interesov in ciljev, vse z namenom spodbujati razvoj in novo življenje zgodovinskih mest. Začetki združenja segajo že v leto 1993, ko so skupščine občin Piran, Ptuj in Škofja Loka z namenom organiziranega sodelovanja pri izvajanju prenove starih mestnih jeder ustanovile Skupnost starih mest Republike Slovenije. Leta 2001 je skupnost prerasla v gospodarsko interesno združenje. Trenutno se v združenju povezuje 18 starih slovenskih mest (poleg Jesenic še Brežice, Celje, Idrija, Kamnik, Koper, Kostanjevica na Krki, Kranj, Metlika, Novo mesto, Piran, Ptuj, Radovljica, Slovenske Konjice, Šentjur, Škofja Loka, Tržič in Žužemberk).

 

Spletno stran Združenja zgodovinskih mest Slovenije si lahko ogledate TUKAJ.

Uporabne povezave