Skok na osrednjo vsebino

Novice

Jun 2025 06

Letovišče Pinea pripravljeno na prihod otrok

Otroško letovišče Pinea v Novigradu na Hrvaškem, ki je v lasti občin Jesenice, Žirovnica in Kranjska Gora, se pripravlja na začetek letošnje sezone in bo kmalu sprejelo prve skupine otrok. Tudi letos smo za prijetnejše letovanje poskrbeli z obnovo ene lesene hišice in nakupom potrebne notranje opreme.

Pozornost smo namenili tudi spremljevalnim prostorom, in sicer v jedilnici in kuhinji smo namestili novi klimatski napravi, kupili smo nov cvrtnik za kuhinjo ter industrijski likalnik za pralnico.

Letovišče Pinea obsega 21 počitniških hišic in osrednji kompleks z restavracijo, sanitarijami in pralnico. Večina hišic je lesenih montažnih objektov, starih več kot 50 let, dva objekta pa sta zidana. Za vzdrževanje vse od začetka skrbi Zveza društev prijateljev mladine Jesenice v sodelovanju z Občino Jesenice. Od leta 2021 smo tako obnovili že devet hišic, v katerih letujejo otroci.

Vsem otrokom želimo lepe, brezskrbne in razigrane počitnice v Pinei!

Read 526 times Last modified on Friday, 06 June 2025 13:42

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Uporabne povezave