Obvestila za javnost

avg 2015 26

Od 1. 9. dodatna subvencija pri plačilu vrtca

Občina Jesenice od 1. septembra 2015 omogoča oz. zagotavlja dodatno subvencijo pri uvrstitvi v plačilni razred za plačilo vrtca. Dodatno se namreč upošteva dejstvo najetega stanovanjskega kredita za reševanje prvega stanovanjskega problema mladih družin, starši pa to možnost uveljavljajo na Centru za socialno delo Jesenice.

 

Dejstvo najetega kredita se upošteva družinam, ki izpolnjujejo VSE naslednje pogoje:

1. Vlagatelj je član MLADE DRUŽINE kar pomeni, da:

 • Sta OBA starša otroka stara MANJ kot 30 let ALI
 • Sta OBA starša stara manj kot 35 let IN NIMATA šoloobveznega otroka v družini

 2. Da se z najetim stanovanjskim kreditom REŠUJE 1. STANOVANJSKI PROBLEM, za kar je potrebno predložiti dokazila:

 • Namenska kreditna pogodba v slovenskem jeziku
 • Pogodba na podlagi katere eden od staršev pridobi lastninsko pravico na nepremičnini (stanovanju/stanovanjski hiši)

3. Da je član mlade družine ZEMLJIŠKOKNJIŽNI LASTNIK nepremičnine za katerega imajo najet stanovanjski kredit

4. Da so/bi bili starši UVRŠČENI V 2. DO VKLJUČNO 6. DOHODKOVNI RAZRED po odločbi za določitev pravice do otroškega dodatka

5. Da so vlagali vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev na CSD Jesenice od 1. 8. 2015 dalje.

 

Potrebni koraki staršev:

A. Starši, ki ste že vložili vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev v mesecu avgustu 2015 in ste že prejeli odločbo ter izpolnjujete zgoraj navedene pogoje,
SE ČIMPREJ OZIROMA NAJKASNEJE DO 15.9.2015
zglasite na CSD Jesenice (z vsemi zgoraj navedenimi dokazili) kjer vam bodo pomagali urediti vso potrebno dokumentacijo v zvezi s tem;

B. Starši, ki ste vložili vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev v mesecu avgustu 2015 in še niste prejeli odločbe ter izpolnjujete zgoraj navedene pogoje, se zglasite na CSD Jesenice, kjer boste vlogo dopolnili z vsemi zgoraj navedenimi dokazili ali vsa potrebna dokazila čimprej pošljite po pošti (do izdaje odločbe);

C. Starši, ki šele boste vložili vlogo na CSD Jesenice za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev od septembra 2015 dalje in izpolnjujete zgoraj navedene pogoje, v vlogi za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev navedite/označite opombo »POSEBNE OKOLIŠČINE« in predložite vsa zgoraj navedena dokazila.

Prebrano 1936 krat Nazadnje urejano na četrtek, 27 avgust 2015 13:58

2 komentarji

 • Komentiraj povezavo 0, 02.09.2015 07:26 od Občina Jesenice

  Dodatna subvencija Občine Jesenice pri uvrstitvi v plačilni razred za plačilo vrtca je eden izmed ukrepov pri spodbujanju mladih, da si v naši občini ustvarijo dom in družino. Namenjena je mladim družinam, ki se poleg plačila vrtca srečujejo tudi z reševanjem prve stanovanjske problematike. Splošna definicija mladih, ki jo uporabljajo tudi različne mladinske in državne organizacije, pa določa starostno mejo 15-29 let. Ker pa se zavedamo, da se je doba osamosvojitve in reševanje stanovanjskega vprašanja zamaknilo čez to mejo, se je Občina Jesenice odločila in prilagodila to mejo oz. določila kriterij na območju naše občine na 30 let oziroma 35 let v primeru, da starša nimata še nobenega šoloobveznega otroka.
  Zavedamo se, da ima kredite veliko občanov, ki morajo poleg tega plačevati tudi vrtec (ne glede na leta), vendar pa poudarjamo, da je ta subvencija namenjena mladim družinam s prvo stanovanjsko problematiko, zato smo kriterije pri letih (predvsem glede na zgoraj omenjeno splošno definicijo mladih) morali določiti. Bomo pa v nadaljevanju, glede na prejete vloge in njihovo vsebino, preučili tudi finančno možnost razširitve kriterijev.

  Prijavi
 • Komentiraj povezavo 0, 27.08.2015 15:01 od Mohor

  Pozdravljeni! Zdi se mi ,da je ta subvencija nepoštena da ne rečem celo diskrimitorna,ker je med pogoji starostna omejitev in ne vem kako ste lahko tako neumno razmišljali pri sprejemanju tega zakona, saj imamo vsi enake živlenjske stroške ne glede na starost.
  V razmišljanje in lep pozdrav!

  Prijavi

Oddajte komentar

Prepričajte se, da vnesete vse obvezne podatke, označene z zvezdico (*). HTML koda ni dovoljena.

Uporabne povezave